Náš príbeh

"Spoločnosť AG FOODS sme zakladali v roku 1990. Boli sme dvaja a mali jeden jediný produkt, srvátkový multivitamínový nápoj Vitamaxima. Ale k tomu 100 kg odhodlania uspieť a jednoduchú myšlienku - všetko, čo budeme robiť, nám musí voňať.

Dnes v našej spoločnosti pracuje vyše 200 ľudí, v portfóliu máme viac ako 400 vlastných originálnych výrobkov, ale pôvodnej myšlienke zostávame verní.

Stále nám vonia vyrábať, nakupovať a distribuovať kvalitné produkty z tých najlepších surovín. Stále sme spoločnosťou, na ktorú je za všetkých okolností spoľahnutie, ktorej môžu zákazníci stopercentne dôverovať. Stále trváme na tom, že naši zamestnanci sa u nás musia cítiť dobre, byť súčasťou rodiny. Stále nás baví prichádzať s novými produktami, vymýšľať originálne receptúry.

Preto dnes, po viac ako štvrťstoročí na trhu, môžem s hrdosťou povedať, že AG FOODS je dieťa, ktoré vyrástlo v úspešnú, spoľahlivú, a napriek tomu stále rodinnú spoločnosť. A že aj po tých dlhých rokoch nám všetko, čo robíme, stále vonia! A mimochodom, Vitamaxima je v našom portfóliu dodnes.

JIŘÍ JÍZDNÝ, zakladateľ a spolumajiteľ spoločnosti

215

zamestnancov

1200

výrobkov

2

výrobné závody

Spoločnosť AG FOODS Group a. s. je od roku 1990 špecialistom na výrobu a predaj nápojových zmesí. Počas tohto obdobia sme prešli rôznymi fázami vývoja. Nižšie si môžete prezrieť základné míľniky "života" našej voňavej fabriky.

 • 1990
  Vzniká firma AGROINFORM, zakladateľom je Ing. Jiří Jízdný.
 • 1993
  Vyrábame prvý multivitamínový nápoj s názvom Vitamaxima Tropical.
  2 zamestnanci
  1 produkt
  1 krajina
  100 kg odhodlania
 • 1996–1999
  Zakladáme sesterské spoločnosti na Slovensku, v Poľsku a Maďarsku. V roku 1999 je spoločnosť premenovaná na AG FOODS s. r. o.
 • 2002
  Otvárame nové výrobno-obchodné centrum v Košíkove pri Veľkej Bíteši.
 • 2010
  Predaj firmy nizozemskému investičnému fondu AVALLON MBO FUND.
 • 2013
  Kupujeme spoločnosť BIOGENA CB spol. s r. o. špecializujúcu sa na výrobu prémiových ovocných, bylinných a pravých čajov podľa vlastných receptúr zo surovín z celého sveta. BIOGENA intenzívne spolupracuje s českými dodávateľmi a nachádza cesty k širšiemu využitiu lokálnych zdrojov.
 • 2017
  Akcie spoločnosti AG FOODS Group kupujú Jiří Jízdný a Orestes Żukowski.
  212 zamestnancov
  518 produktov
  Viac ako 400 uskutočnených vývojov
  Viac ako 5600 ton výroby
  2,5 milióna sáčkov čaju ročne