Ovocné a zeleninové nápoje - zdravé a pre deti veľmi atraktívne

Správny pitný režim je dôležitý pre každého z nás. Pre správny vývoj detského organizmu to platí dvojnásobne s prichádzajúcou jarou, letom a teplým počasím ešte o trochu viac.

Prinášame vám niekoľko tipov, ako nastaviť pitný režim vo Vašej jedálni tak, aby bol pre stravníkov zdraviu podporujúci a atraktívny a navyše vašim ľuďom ešte ušetril prácu.Sušené nápoje, známe tiež ako instantné alebo rozpustné, majú svoje špecifické výhody. Sú ľahko manipulovateľné, ich jednoduchá príprava urýchľuje chod školskej kuchyne.

Vďaka obsahu ovocných a zeleninových štiav sú tiež vhodné na zahrnutie do stravy v školských jedálňach. To znamená, že školy môžu využiť sušené nápoje ako praktickú a jednoduchú možnosť ponúknuť výživné a chutné nápoje svojim študentom.

Podrobné informácie o spôsobe výroby takýchto nápojov a všetkých ich výhodách nájdete v článku Sušené nápoje sú vhodné pre všetky vekové kategórie stravníkov.

Rozpustné nápoje prinášajú do školskej jedálne pohodlie a univerzálnosť. Sú skvelo rozpustné ak v studenej, tak aj teplej vode, čo z nich robí ideálnu voľbu pre každú príležitosť. Príprava je úplne jednoduchá a časovo nenáročná, obvykle iba pridaním vody alebo inej tekutiny.

Rovnako tak výdaj môže prebiehať bez nároku na váš čas a energiu. S výdajníkom nápojov Cofrimell budete mať zabezpečený rýchly a hygienický výdaj chladených nápojov. Vírivý výdajník Cofrimell sa vyznačuje jednoduchou obsluhou, údržbou a nízkymi prevádzkovými nákladmi. V závislosti od počtu pripravovaných nápojov si môžete vybrať zariadenie s jedným, 2 alebo 3 zásobníkmi v objeme 12 l.

Kvalitu konkrétnych nápojov potvrdzuje aj skutočnosť, že v receptúre jednotlivých nápojov je vždy sušená šťava podľa konkrétnej príchute, nie je to postavené na jablčnej šťave, ako je na trhu obvyklé. % obsah sušenej šťavy nie je zanedbateľný.

Napríklad v jednej porcii nápoja Mrkvíku nájdete 10 g mrkvy a 4 g jabĺk alebo v Agiberia Mango & Pomaranč po 5 gramoch manga a pomaranča.

Zaujímavá je aj farebnosť hotových nápojov, ktorá je samozrejme postavená prevažne na prírodných farbivách.

Pozrite sa na konkrétne výrobky a podiely ovocných štiav:

Ovocínek

AGIBERIA Ovocinok kanadská brusnica a hruška 750g – ovocná šťava z kľukvy 8%, hrušková šťava 0,7%, vitamín C

AGIBERIA Ovocienok mango a pomaranč 750g – sušený mangový prášok 7,3%, sušená pomarančová šťava 2,7%, vitamín C

AGIBERIA Ovocinok zelený s príchuťou kaktus 750g – sušený mangový prášok 4,7%, sušená limetková šťava 1,3%, vitamín C, farbivo meďnaté komplexy chlorofylínov

AGIBERIA Ovocinok ružový s príchuťou dračie ovocie 750 g – sušená jablčná šťava 5,3%, sušená limetková šťava 2%, sušená šťava z červenej repy 2%, vitamín C

Nápoje s ovocným a zeleninovým podielom

AGIBERIA Mrkvik 800g – sušená mrkvová šťava 5%, sušená jablčná šťava 2,5%

AGIBERIA Tekvik 800g - sušená tekvicová šťava 6,2%, jablčná šťava 1,8%

AGIBERIA Repík 800g - sušená šťava z červenej repy 11,2%, sušená jablčná šťava 2,5%, sušená mrkvová šťava 1,2%

AGIBERIA Zimný punč 800g - sušená tekvicová šťava 12,5%

Ľadové čaje Ice Tea

AG Ice Tea čierny s príchuťou broskyňa 750 g – extrakt z čierneho čaju 0,7%, vitamín C

AG Ice tea zelený s príchuťou kaktus 750 g - extrakt zo zeleného čaju 0,7%, vitamín C, meďnaté komplexy chlorofylínov.